امارات متحده عربی

امارات متحده عربی (قسمت سوم)

اسلام دین رسمی این کشور می باشد ولی به سایر ادیان نیز احترام گذاشته می شود. در همه جای شهر شما مساجد فراوانی را مشاهده می کنید که برخی از آنها بسیار زیبا هستند. صدای اذان در هنگام وقت شرعی نماز از همه مناره های مساجد به گوش می رسد. در این شهر تلاش می شود با احداث مساجد جدید، نمازگزاران نیازی به پیمودن مسافتی بیش از ۵۰۰ متر را برای رسیدن به نخستین مسجد نداشته باشند. در دبی کلیساهای مختلفی نیز وجود دارد و حتی هندوها نیز در بردبی یک معبد دارند. در اینجا ذکر این نکته لازم است… ادامه مطلب

امارات متحده عربی (قسمت دوم)

منطقهٔ صنعتی دبی جبل علی نام دارد که از کشورهای زیادی از جمله چین و تایوان و تایلند در آن برای تولید به عنوان منطقهٔ کاملاً آزاد در آن جمع شده‌اند.
منطقهٔ آموزشی دبی در غرب و دورترین نقطهٔ بر دبی قرار دارد.اسم این شهر «شهرک دانش» است. همین طور دبی دارای دانشگاه نسبتاً معروفی به اسم دانشگاه امریکایی است که در نزدیکی شهر دانش قرار دارد.
شهر اینترنتی و شهر رسانه هم بلافاصله بعد از شهر دانش و در انتهای خیابان ساحلی جُمیرا و پس از عبور از برج عرب قرار گرفته‌اند.
بستکیه. یکی ازمناطق مهم وتاریحی این شهر… ادامه مطلب

امارات متحده عربی (قسمت اول)

با تبریک ایام شعبانیه به همه دوستان…


خب چون بعضی از دوستان میدونن مدتی در امارات متحده عربی زندگی کرده ام از اونجا شروع میکنم.حکومت :امیرنشین متحده
مساحت : ۸۲۸۸۰کیلومترمربع
جمعیت : ۳٫۴۴۰،۰۰۰  نفر  
رشدسالانه جمعیت : ۵۶/۱ درصد
پایتخت : ابوظبی
زبان :  عربی
دین : اسلام
واحد پول : درهم


شامل ۷ منطقه: ابوظبی عجمان فجیره دبی- شارجه – رأس الخیمه و ام القوین  می باشد، که در طول ساحل جنوبی خلیج فارس گسترده شده است و قسمت اعظم این کشو ر را در برگرفته، و… ادامه مطلب

در خبرنامه عضوشوید